Reloxan

Domácí pomocníci při pálení žáhy

Tipy pro úlevu

Pálí vás žáha zejména po těžkém jídle nebo když jste ve stresu? Pak jistě hledáte možnosti, jak rychle zvládnout potíže, jako je kyselé říhání a pocit až bolestivého pálení. Počáteční úlevu vám mohou poskytnout domácí prostředky. Ty nejúčinnější můžete najít zde.

1_0_image_3

Které potraviny zmírňují pálení žáhy?

O škrobu, bílkovinách a slizových látkách

Škrobovité potraviny: Potraviny s vysokým obsahem škrobu, jako jsou například suchary, celozrnné výrobky, brambory a banány, vážou nadbytečnou žaludeční kyselinu, a rychle tak zmírňují pálení žáhy, zejména pokud jsou vaše obtíže mírné.

Mandle a ořechy: Také vysoký obsah bílkovin v mandlích a dalších ořeších může kyselost neutralizovat. Ořechy před spolknutím důkladně rozžvýkejte, aby se do žaludku dostaly jako kaše.

Lněné semínko: Lněné semínko v žaludku nabobtná a také obsahuje sliz, který chrání žaludeční sliznici. Přiveďte k varu asi 250 ml vody se lžičkou lněného semínka a nechte vychladnout. Tekutinu pijte pomalu. Během dne nezapomeňte vypít alespoň dva litry vody, protože lněné semínko při průchodu trávicím traktem stále vstřebává tekutiny.

2_6_image_2

Proč pití pomáhá proti pálení žáhy?

Význam hydratace

Voda: Voda vám dělá dobře! Mimo jiné přenáší živiny ze střev do buněk a podílí se na mnoha dalších procesech v celém těle. V boji proti pálení žáhy pomáhá i pití dostatečného množství tekutin – ty vyplavují kyselinu z jícnu zpět do žaludku a následně ředí nadbytečnou žaludeční kyselinu.

Čaj: Také slabé čaje mohou žaludeční kyselinu ředit. Nejlepšími druhy jsou fenykl a heřmánek. Černý čaj není dobrou volbou, protože kofein v něm obsažený může ovlivnit svěrač mezi žaludkem a jícnem, respektive jeho schopnost se uzavřít. Žaludeční kyselina tak může proudit vzhůru.

Víte, že…?

Tělo kojence se skládá ze 70 % z vody.

2_6_image_3

Proč pomáhá jedlá soda a minerální jíl? Vliv na žaludeční kyselinu

Jedlá soda (hydrogenuhličitan sodný) a prášek do pečiva jsou osvědčené domácí prostředky, které neutralizují žaludeční kyseliny. Stačí rozpustit půl lžičky jedlé sody ve sklenici vody a pomalu ji popíjet. Pamatujte: Lidé s citlivým žaludkem mohou po vypití této směsi pociťovat bolesti žaludku nebo nadýmání. Vzhledem k vysokému obsahu sodíku tento prostředek nezkoušejte, pokud máte vysoký krevní tlak nebo srdeční potíže.

Minerální jíl, někdy také označovaný jako léčivá hlína, je přírodní prostředek proti pálení žáhy, který váže nadbytečnou žaludeční kyselinu. Rozpusťte lžičku minerálního jílu ve sklenici vody a vypijte sklenici před snídaní, obědem a večeří. Někdo dokonce polyká minerální jíl přímo, aniž by ho ředil. V ústech se mísí se slinami a může se polykat jako pasta. Ne každému však chuť a konzistence minerální hlíny vyhovuje.

Co pomáhá proti pálení žáhy?

Když už domácí prostředky nezabírají

Pokud jsou vaše příznaky mírné, stačí někdy ke zlepšení potíží z překyselení domácí prostředky. Často však účinek netrvá dostatečně dlouho nebo jsou příznaky intenzivnější či přetrvávající. V takových případech potřebujete něco, co vám poskytne rychlou a spolehlivou úlevu – ať jste kdekoli a kdykoli.

icon_cactus

Reloxan®: rychle působí proti pálení žáhy

Pokud domácí prostředky nezabírají nebo nejsou dostatečně účinné, představují žvýkací tablety Reloxan® rychlou cestu k úlevě. Směs uhličitanu vápenatého a uhličitanu hořečnatého s přírodním extraktem z opuncie má na žaludeční potíže z překyselení rychlý a dlouhotrvající účinek.

Další výhodou je, že se tablety dají užívat bez vody. Díky tomu je Reloxan® praktický pro použití na cestách i při sportu.

 

 

2_3_teaser4

Potraviny, na které se zaměřit a čemu se vyhnout, abyste pomohli s pálením žáhy.

Číst více

2_1_teaser5

The right kind of diet can help prevent heartburn. How to find fast relief – even on the go.

Číst více

Reloxan

Vše, co potřebujete vědět o Reloxanu® – od mechanismu účinku přes jeho složky až po přirozené výhody, které nabízí.

Číst více